AddOn AM1333D3DRE/4G x1 HP 647907-S21 Compatible Factory Original 4GB DDR3-1333MHz Unbuffered ECC Dual Rank 1.5V 240-pin CL9 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This HP 647907-S21 compatible 4GB DDR3-1333MHz Dual Rank Unbuffered ECC 1.35V 240-pin CL9 factory original UDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. Adding additional memory is the best way to increase the performance of your system. All our memory is built to strict JEDEC standards to meet or exceed the Tier 1 OEM's factory requirements. Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
AddOn
CAS Latency
CL9
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Manufacturer Part Number
647907-S21-AM
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Memory Voltage
1.35 V
Number of Modules
1 x 4GB
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Weight (approximate)
12 oz
Width
1.5"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
CAS Latency
CL9
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Manufacturer Part Number
647907-S21-AM
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Memory Voltage
1.35 V
Number of Modules
1 x 4GB
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Weight (approximate)
12 oz
Width
1.5"