AddOn AM1333D3DRE/4G x1 Dell A3132552 Compatible Factory Original 4GB DDR3-1333MHz Unbuffered ECC Dual Rank 1.5V 240-pin CL9 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.5lb
Country of Origin
China
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
A3132552-AM
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Standard
DDR3-1333/PC3-10666
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Number of Pins
240-pin
Product Model
A3132552-AM
Product Name
A3132552-AM 4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Weight (approximate)
12 oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Weight
0.5lb
Country of Origin
China
Error Checking
ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Standard
DDR3-1333/PC3-10666
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Number of Pins
240-pin
Product Model
Product Name
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Weight (approximate)
12 oz
Width
2"