AddOn AM1333D3DRE/2G x1 JEDEC Standard Factory Original 2GB DDR3-1333MHz Unbuffered ECC Dual Rank 1.5V 240-pin CL9 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This Industry Standard 2GB DDR3-1333MHz dual rank unbuffered ECC 1.5V 240-pin CL9 factory original UDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.1lb
Height
1in
Width
4.3in
Length
2.5in
RAM Modules
Compatibility
Servers
Country of Origin
United States
Device Supported
Server
Manufacturer Part Number
AM1333D3DRE/2G
Memory Size
2 GB
Memory Speed
1333 MHz
Product Name
2GB DDR3 SDRAM Memory Module
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.1lb
Height
1in
Width
4.3in
Length
2.5in
RAM Modules
Compatibility
Servers
Country of Origin
United States
Device Supported
Server
Manufacturer Part Number
AM1333D3DRE/2G
Memory Size
2 GB
Memory Speed
1333 MHz