AddOn AA800D2S6/4G x1 Dell A3012734 Compatible 4GB DDR2-800MHz Unbuffered Dual Rank 1.8V 200-pin CL6 SODIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This Dell A3012734 compatible 4GB DDR2-800MHz Dual Rank Unbuffered 1.8V 200-pin CL6 SODIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. Adding additional memory is the best way to increase the performance of your system. All our memory is built to strict JEDEC standards to meet or exceed the Tier 1 OEM's factory requirements. Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
Height
0.1in
Width
0.1in
Length
0.1in
AddOn
CAS Latency
CL6
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Error Checking
Non-ECC
Form Factor
SODIMM
Manufacturer Part Number
A3012734-AA
Memory Size
4 GB
Memory Speed
800 MHz
DDR2 SDRAM
Memory Voltage
1.80 V
Number of Modules
1 x 4GB
Number of Pins
200-pin
Product Name
4GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Weight (approximate)
8 Oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Description
Height
0.1in
0.1in
Length
0.1in
CAS Latency
CL6
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Error Checking
Non-ECC
Form Factor
SODIMM
Manufacturer Part Number
A3012734-AA
Memory Size
4 GB
Memory Speed
800 MHz
DDR2 SDRAM
Memory Voltage
1.80 V
Number of Modules
1 x 4GB
Number of Pins
200-pin
Product Name
4GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Weight (approximate)
8 Oz
2"