AddOn AA800D2S6/2G x1 HP KT293AA Compatible 2GB DDR2-800MHz Unbuffered Dual Rank 1.8V 200-pin CL6 SODIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.5lb
Country of Origin
China
Form Factor
SODIMM
Manufacturer Part Number
KT293AA-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
2 GB
Memory Speed
800 MHz
Memory Standard
DDR2-800/PC2-6400
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Number of Pins
200-pin
Product Name
2GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Weight (approximate)
8 Oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Weight
0.5lb
Country of Origin
China
Form Factor
SODIMM
Manufacturer Part Number
KT293AA-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
2 GB
Memory Speed
800 MHz
Memory Standard
DDR2-800/PC2-6400
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Number of Pins
200-pin
Product Name
2GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Weight (approximate)
8 Oz
Width
2"