AddOn AA800D2S6/2G x1 HP 484268-001 Compatible 2GB DDR2-800MHz Unbuffered Dual Rank 1.8V 200-pin CL6 SODIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This HP® 484268-001 compatible 2GB DDR2-800MHz Dual Rank Unbuffered 1.8V 200-pin CL6 SODIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. Adding additional memory is the best way to increase the performance of your system. All our memory is built to strict JEDEC standards to meet or exceed the Tier 1 OEM's factory requirements. Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
Height
65in
Width
2in
Length
5in
AddOn
CAS Latency
CL6
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Form Factor
SODIMM
Manufacturer Part Number
484268-001-AA
Memory Size
2 GB
Memory Speed
800 MHz
DDR2 SDRAM
Memory Voltage
1.80 V
Number of Modules
1 x 2GB
Number of Pins
200-pin
Product Name
2GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
8 Oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Description
Height
65in
2in
Length
5in
CAS Latency
CL6
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Form Factor
SODIMM
Manufacturer Part Number
484268-001-AA
Memory Size
2 GB
Memory Speed
800 MHz
DDR2 SDRAM
Memory Voltage
1.80 V
Number of Modules
1 x 2GB
Number of Pins
200-pin
Product Name
2GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
8 Oz
2"