AddOn AA800D2N5/2G x2 HP NQ605AT Compatible 4GB (2x2GB) DDR2-800MHz Unbuffered Dual Rank 1.8V 240-pin CL5 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.1lb
Height
0.6in
Width
3.5in
Length
6.4in
Country of Origin
China
Device Supported
Desktop PC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
NQ605AT-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
4 GB
Memory Speed
800 MHz
Memory Standard
DDR2-800/PC2-6400
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Number of Modules
2 x 2GB
Number of Pins
240-pin
Product Model
NQ605AT-AA
Product Name
NQ605AT-AA 4GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
8 Oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Weight
0.1lb
Height
0.6in
3.5in
Length
6.4in
Country of Origin
China
Device Supported
Desktop PC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
4 GB
Memory Speed
800 MHz
Memory Standard
DDR2-800/PC2-6400
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Number of Modules
2 x 2GB
Number of Pins
240-pin
Product Model
Product Name
Product Type
RAM Module
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
8 Oz
2"