AddOn AA667D2S5/2GB x1 Dell A3721517 Compatible 2GB DDR2-667MHz Unbuffered Dual Rank 1.8V 200-pin CL5 SODIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.02lb
Height
0.5in
Width
2in
Length
6.6in
Country of Origin
China
Device Supported
Notebook
Error Checking
Non-ECC
Form Factor
SODIMM
Manufacturer Part Number
A3721517-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
2 GB
Memory Speed
667 MHz
Memory Standard
DDR2-667/PC2-5300
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Number of Modules
1 x 2GB
Number of Pins
200-pin
Product Name
2GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Weight (approximate)
8 Oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Weight
0.02lb
Height
0.5in
2in
Length
6.6in
Country of Origin
China
Device Supported
Notebook
Error Checking
Non-ECC
Form Factor
SODIMM
Manufacturer Part Number
A3721517-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
2 GB
Memory Speed
667 MHz
Memory Standard
DDR2-667/PC2-5300
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Number of Modules
1 x 2GB
Number of Pins
200-pin
Product Name
2GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Weight (approximate)
8 Oz
2"