AddOn AA667D2N5/2GB x1 HP PX977AT Compatible 2GB DDR2-667MHz Unbuffered Dual Rank 1.8V 240-pin CL5 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This HP® PX977AT compatible 2GB DDR2-667MHz Dual Rank Unbuffered 1.8V 240-pin CL5 UDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. Adding additional memory is the best way to increase the performance of your system. All our memory is built to strict JEDEC standards to meet or exceed the Tier 1 OEM's factory requirements. Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.1lb
Height
0.4in
Width
1.9in
Length
5.7in
Country of Origin
China
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
PX977AT-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
2 GB
Memory Speed
667 MHz
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Number of Modules
1 x 2GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
2GB DDR2 667MHZ 240-pin DIMM F/HP Desktops
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
8 Oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.1lb
Height
0.4in
1.9in
Length
5.7in
Country of Origin
China
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
PX977AT-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
2 GB
Memory Speed
667 MHz
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Number of Modules
1 x 2GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
8 Oz
2"