AddOn AA667D2N5/2GB x1 HP PX977AA Compatible 2GB DDR2-667MHz Unbuffered Dual Rank 1.8V 240-pin CL5 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This HP® PX977AA compatible 2GB DDR2-667MHz Dual Rank Unbuffered 1.8V 240-pin CL5 UDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. Adding additional memory is the best way to increase the performance of your system. All our memory is built to strict JEDEC standards to meet or exceed the Tier 1 OEM's factory requirements. Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
65in
Width
2in
Length
5in
AddOn
CAS Latency
CL5
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Error Checking
Non-ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
PX977AA-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
2 GB
Memory Speed
667 MHz
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Memory Voltage
1.80 V
Number of Modules
1 x 2GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
2GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
8 Oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
65in
2in
Length
5in
CAS Latency
CL5
Category
RAM Modules
Country of Origin
China
Error Checking
Non-ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
PX977AA-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
2 GB
Memory Speed
667 MHz
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Memory Voltage
1.80 V
Number of Modules
1 x 2GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
2GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
8 Oz
2"