AddOn AA533D2S3/1GB x1 Toshiba PA3411U-2M1G Compatible 1GB DDR2-533MHz Unbuffered Dual Rank 1.8V 200-pin CL4 SODIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.5lb
Height
0.5in
Width
0.5in
Length
0.5in
Country of Origin
China
Manufacturer Part Number
PA3411U-2M1G-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
1 GB
Memory Speed
533 MHz
Memory Standard
DDR2-533/PC2-4200
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Number of Modules
1 x 1GB
Number of Pins
200-pin
Product Name
1GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Weight (approximate)
8 Oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Weight
0.5lb
Height
0.5in
0.5in
Length
0.5in
Country of Origin
China
Manufacturer Part Number
PA3411U-2M1G-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
1 GB
Memory Speed
533 MHz
Memory Standard
DDR2-533/PC2-4200
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Number of Modules
1 x 1GB
Number of Pins
200-pin
Product Name
1GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Weight (approximate)
8 Oz
2"