AddOn AA400D2N3/1G x1 JEDEC Standard 1GB DDR2-400MHz Unbuffered Dual Rank 1.8V 240-pin CL3 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.05lb
Height
0.5in
Width
1.8in
Length
6.4in
AddOn
CAS Latency
CL3
Category
RAM Modules
Country of Origin
United States
Device Supported
Desktop PC
Length
6.5"
Manufacturer Part Number
AA400D2N3/1G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
1 GB
Memory Speed
400 MHz
Memory Standard
DDR2-400/PC2-3200
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Number of Pins
240-pin
Product Name
1GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Thickness
750 mil
Weight (approximate)
1.60 oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Weight
0.05lb
Height
0.5in
1.8in
6.4in
CAS Latency
CL3
Category
RAM Modules
Country of Origin
United States
Device Supported
Desktop PC
6.5"
Manufacturer Part Number
AA400D2N3/1G
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
1 GB
Memory Speed
400 MHz
Memory Standard
DDR2-400/PC2-3200
Memory Technology
DDR2 SDRAM
Number of Pins
240-pin
Product Name
1GB DDR2 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Thickness
750 mil
Weight (approximate)
1.60 oz
2"