AddOn AA32C12864-PC400 x2 JEDEC Standard 2GB (2x1GB) DDR-400MHz Unbuffered Dual Rank 2.5V 184-pin CL3 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.5lb
Height
65in
Width
2in
Length
5in
Country of Origin
United States
Device Supported
Notebook
Form Factor
DIMM
Manufacturer
Manufacturer Part Number
2GBDDRKIT-PC400
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
2 GB
Memory Speed
400 MHz
Memory Standard
DDR400/PC3200
Memory Technology
DDR SDRAM
Number of Modules
2 x 1GB
Number of Pins
184-pin
Packaged Quantity
1
Product Name
2GB DDR SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Weight (approximate)
8 Oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Weight
0.5lb
Height
65in
2in
Length
5in
Country of Origin
United States
Device Supported
Notebook
Form Factor
DIMM
Manufacturer
Manufacturer Part Number
2GBDDRKIT-PC400
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Memory Size
2 GB
Memory Speed
400 MHz
Memory Standard
DDR400/PC3200
Memory Technology
DDR SDRAM
Number of Modules
2 x 1GB
Number of Pins
184-pin
Packaged Quantity
1
Product Name
2GB DDR SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Weight (approximate)
8 Oz
2"