AddOn AA1333D3N9/4G x1 Lenovo 0A36527 Compatible 4GB DDR3-1333MHz Unbuffered Dual Rank 1.5V 240-pin CL9 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Description
This Lenovo® 0A36527 compatible 4GB DDR3-1333MHz Dual Rank Unbuffered 1.5V 240-pin CL9 UDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. Adding additional memory is the best way to increase the performance of your system. All our memory is built to strict JEDEC standards to meet or exceed the Tier 1 OEM's factory requirements. Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
0.5in
Width
2in
Length
5in
Country of Origin
China
Error Checking
Non-ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
0A36527-AA
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Voltage
1.50 V
Number of Modules
1 x 4GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
8 Oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Description
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
0.5in
2in
Length
5in
Country of Origin
China
Error Checking
Non-ECC
Form Factor
DIMM
Manufacturer Part Number
0A36527-AA
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Voltage
1.50 V
Number of Modules
1 x 4GB
Number of Pins
240-pin
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Signal Processing
Unbuffered
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
8 Oz
2"