AddOn AA1333D3N9/4G x1 HP VH638AT Compatible 4GB DDR3-1333MHz Unbuffered Dual Rank X8 1.5V 240-pin CL9 UDIMM - 100% compatible and guaranteed to work
Category RAM Modules
Contract Item
Weight
0.05lb
Height
0.6in
Width
5.7in
Length
1.9in
Country of Origin
China
Device Supported
Desktop PC
Form Factor
DIMM
Length
6.5"
Manufacturer Part Number
VH638AT-AA
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Standard
DDR3-1333/PC3-10600
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Number of Pins
240-pin
Product Model
VH638AT-AA
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
8 Oz
Width
2"
Compare
Contract Item
Weight
0.05lb
Height
0.6in
5.7in
1.9in
Country of Origin
China
Device Supported
Desktop PC
Form Factor
DIMM
6.5"
Manufacturer Part Number
Manufacturer Website Address
http://www.addoncomputer.com
Marketing Information
Memory Size
4 GB
Memory Speed
1333 MHz
Memory Standard
DDR3-1333/PC3-10600
Memory Technology
DDR3 SDRAM
Number of Pins
240-pin
Product Model
Product Name
4GB DDR3 SDRAM Memory Module
Product Type
RAM Module
Thickness
500 mil
Weight (approximate)
8 Oz
2"